Orhan Kural'ın

Tüm Kitapları

Kitabın İspanyolcası  tanıtılıyor.

O KURAL

Orhan Kural – Muhittin Köroğlu

Resimli kitap, 7 Lisanda hazırlandı.

Orhan Kural’ın hazırladığı ekolojinin korunmasını hedefleyen 44 cümleyi Muhittin Köroğlu resimledi.

SCAN_20200731_164429722.jpg

Anılarım

Beril Yayınevi, (Yenilenmiş 5. Basım, Ocak 2011)Kural, bu eserinde başından geçen ilginç olayları ve sonunda en ilginç gezi anılarını anlatıyor.

6. Baskıyı bize ücretsiz bir şekilde bastıran FuzulEV'e ve Eyüp Akbal'a teşekkür ederiz.

Image0016.JPG

Bu kitabın önemli bir amacı var: Şiirin sihirli dünyasından ve şairlerin efsunlu sözlerinden yararlanarak "çevre bilincinin" topluma yayılmasında rol oynamak. Yani, şiirlerin anlamlı ve etkileyici mısraları ile gençlerimize doğayı, yaban hayatı ve yeşili sevdirmeyi amaçlıyoruz.

Kitap kapaklarına tıkladıktan sonra sağdaki altı çizgili pdf yazısına tıklayıp "İçindekiler" kısmını görebilirsiniz.

Beril Yayınevi (1. Basım, Eylül 2004)(Orhan KURAL Eğitim Dizisi 1) Fıkralar, Karikatürler ve Ünlü Matematikçilerin Yaşamları ile Rahat Okunur Bir Eser! Eylül 2004’te yayımlandı. Yepyeni Bir Anlayışla Üniversite Giriş Sınavları ve Liseye Yardımcı (Bu kitap, Özel Okullar Birliği tarafından tüm okullara tavsiye edilmiştir.) Matematik Orhan Kural Dizisi

Beril Yayınevi, (Yenilenmiş 3. Basım, Ekim 2007) Esin Afşar, Çetin Altan, Coşkun Aral, Mustafa Balbay, Nermin Bezmen, Aydın Boysan, Erol Büyükburç, Gültekin Çizgen, Gülten Dayıoğlu, Atilla Dorsay, Can Dündar, Yılmaz Erdoğan, Füruzan, Müjdat Gezen, Kenan Işık, İlhan İrem, İzzet Keribar, Ayşe Kulin, Orhan Kural, Nasuh Mahruki, Tarık Minkari, Murathan Mungan, Saim Orhan, Füsun Önal, Nadir Paksoy, Ali Poyrazoğlu, Ferhan Şensoy, Tayfun Talipoğlu, Buket Uzuner, Özcan Yurdalan ve 25 yazar daha sizi dünyanın farklı köşelerini anlattıkları ilginç gezi yazıları ile yol çağrısına davet ediyor.

Seferiler adlı kitabımız sadece sanal ortamda yayınlanmıştır.

Aksa Basın Yayın (3. Basım, Ocak 2009)“Orhan Kural’ın Hayatı Tiyatro Eseri Oldu!” Türkiyeli Don Kişot, Hilal Mahmud Oğlu tarafından bir tiyatro oyunu olarak kaleme alındı ve yayınlandı.

Beril Yayınevi (1. Basım, Mayıs 2016)Editörler: Orhan Kural ve Timur Özkan

Türkiye’nin ve dünyanın farklı yörelerinde yaşayan ve ortak tutkuları gezmek, okumak ve yazmak olan 88 gezgin yazarın 101 gezi anısından oluşan kitap Türk Gezi Edebiyatında bir ilk özelliği taşıyor. Deneyimli gezginlerin birbirinden ilginç anı yazılarını okurken büyük bir keyif alacaksınız ama aynı zamanda satır aralarında gezerken yararlanacağınız ve belki de başka hiçbir yerde bulamayacağınız önemli ipuçları da bulacaksınız. Bu ipucu kimi zaman asla atlanmaması gereken doğal bir güzellik veya tarihî bir mekân olabilir, kimi zaman ise kaçırılmaması gereken bir yerel lezzet durağının adresi… Belki de artık neredeyse unutulmaya yüz tutmuş, geleneksel bir festival veya şenliğin peşine düşeceksiniz

(Beril Yayınevi, 1. Basım Eylül 2016) Orhan Kural ve Timur Özkan’ın editörlüğünü yaptığı bu kitap İslam Birliği Teşkilatı’na üye olan 56 ülkeye yapılan gezilerden edinilen izlenimlerle kaleme alınan yazılardan oluşuyor. Kitap, Türk gezginlere, İslam dünyasının kapılarını aralamak için yazıldı.